| Ονομασία μάρκας: | WANSHIDA |
| Αριθμός μοντέλου: | Q43W-6300A |
| Μούβ: | 1 Σετ |
| τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 50 μέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C, Western Union |
Ο βιομηχανικός ψαλιδιστής σιδηροπρίονων Q43W-6300A 630 τόνων έχει σχεδιαστεί για χαλυβουργεία, κέντρα επεξεργασίας βαρέων σιδηροπρίονων και επιχειρήσεις ανακύκλωσης σιδηρούχων υλικών που χρειάζονται να προετοιμάσουν υπερμεγέθη σιδηροπρίονα για φόρτωση σε φούρνο. Αυτό το μηχάνημα είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για την κοπή μακριών δομικών χαλύβων, αποκομμάτων βαρέων χαλύβδινων πλακών, γωνιακών χαλύβων, καναλιών χάλυβα, στρογγυλών χαλύβων και άλλων μικτών βαρέων σιδηρούχων υλικών σε πιο διαχειρίσιμα μεγέθη για μεταγενέστερη διαχείριση και τήξη.
Για χαλυβουργεία, η αποδοτικότητα τροφοδοσίας του φούρνου εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το αν τα εισερχόμενα σιδηροπρίονα μπορούν να κοπούν σε σταθερό μέγεθος και να φορτωθούν ομαλά. Τα υπερμεγέθη σιδηροπρίονα συχνά δημιουργούν δυσκολίες στη διαχείριση, ακανόνιστη τροφοδοσία φούρνου και περιττή χειροκίνητη παρέμβαση. Το Q43W-6300A είναι κατασκευασμένο για να λύσει αυτό το πρόβλημα συνδυάζοντας ισχυρή δύναμη κοπής, μεγάλο άνοιγμα τροφοδοσίας, αυτόματο έλεγχο PLC και τηλεχειρισμό. Βοηθά στη μετατροπή ογκωδών σιδηροπρίονων σε πιο ομοιόμορφα κομμάτια που είναι ευκολότερα στη φόρτωση, μεταφορά, αποθήκευση και τροφοδοσία σε διαδικασίες χαλυβουργίας.
Αυτό το μοντέλο χρησιμοποιεί ένα στόμιο τροφοδοσίας 3700 × 2500 mm, ένα μήκος λεπίδας 1500 mm και ένα σύστημα αυτόματου τηλεχειρισμού PLC για να υποστηρίξει σταθερή καθημερινή λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Με ταχύτητα κοπής 3-4 κοπές ανά λεπτό και ικανότητα επεξεργασίας 8-10 τόνων ανά ώρα, αποτελεί μια πρακτική επιλογή για γραμμές προετοιμασίας σιδηροπρίονων χάλυβα μεσαίας έως βαριάς χρήσης.
Σε σύγκριση με ελαφρύτερο εξοπλισμό κοπής, η διαμόρφωση 630 τόνων προσφέρει ισχυρότερη ικανότητα κοπής για βαριά σιδηρούχα υλικά, διατηρώντας παράλληλα αποδοτική λειτουργία και ελεγχόμενη διαστασιολόγηση εξόδου. Για αγοραστές που χρειάζονται ένα μηχάνημα εστιασμένο στην προετοιμασία τροφοδοσίας φούρνου χαλυβουργείου, αυτός ο βιομηχανικός ψαλιδιστής σιδηροπρίονων παρέχει μια ισορροπία δύναμης κοπής, αυτοματισμού και πρακτικής απόδοσης στο εργοστάσιο.
Αυτό το μηχάνημα είναι κατάλληλο για χαλυβουργεία που χρειάζονται να μειώσουν τα υπερμεγέθη σιδηρούχα υλικά πριν από τη φόρτωση στο φούρνο. Βοηθά στην τυποποίηση των διαστάσεων των σιδηροπρίονων και στη βελτίωση της αποδοτικότητας τροφοδοσίας.
Είναι κατάλληλο για την επεξεργασία βαρέων δομικών χαλύβων, αποκομμάτων χαλύβδινων πλακών, γωνιακών χαλύβων, καναλιών χάλυβα, στρογγυλών χαλύβδων και άλλων ογκωδών σιδηρούχων υλικών που απαιτούν μείωση μεγέθους πριν από τη φόρτωση ή την τήξη.
Ανεξάρτητοι επεξεργαστές σιδηροπρίονων που τροφοδοτούν υλικό έτοιμο για φούρνο σε χαλυβουργεία μπορούν να χρησιμοποιήσουν αυτό το μοντέλο για να παράγουν πιο σταθερή έξοδο για μεταγενέστερη μεταφορά και φόρτωση.
Για αυλές ανακύκλωσης που διαχειρίζονται τακτικά μικτά βαριά σιδηρούχα υλικά, αυτό το μηχάνημα βοηθά στη μείωση της δυσκολίας διαχείρισης και προετοιμάζει το υλικό για πιο αποδοτική μεταφορά και αποθήκευση.
Ο βιομηχανικός ψαλιδιστής σιδηροπρίονων Q43W-6300A είναι κατάλληλος για την επεξεργασία των ακόλουθων υλικών:
Αυτό το μοντέλο είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για εργασίες που χρειάζονται να μειώσουν μακριά ή υπερμεγέθη χαλύβδινα υλικά σε πιο πρακτικά μήκη πριν από περαιτέρω επεξεργασία.
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Μοντέλο | Q43W-6300A |
| Τύπος Μηχανήματος | Βιομηχανικός Ψαλιδιστής Σιδηροπρίονων |
| Κύρια Εφαρμογή | Τροφοδοσία φούρνου χαλυβουργείου και προετοιμασία βαρέων σιδηρούχων υλικών |
| Μέγεθος Στόμιου Τροφοδοσίας | 3700 × 2500 mm |
| Μέγεθος Στόμιου Εξόδου | 1500 × 400 mm ή προσαρμοσμένο |
| Μήκος Λεπίδας | 1500 mm |
| Ταχύτητα Κοπής | 3-4 κοπές/λεπτό |
| Ικανότητα Επεξεργασίας | 8-10 t/h |
| Δύναμη Κυλίνδρου Κοπής | 2890 × 2 kN |
| Δύναμη Κυλίνδρου Επιτάχυνσης | 512 kN |
| Δύναμη Κυλίνδρου Συγκράτησης | 1153 kN |
| Υδραυλική Πίεση Λειτουργίας | 22.0 MPa |
| Μέγιστη Υδραυλική Πίεση | 25.5 MPa |
| Μέθοδος Ψύξης Υδραυλικού | Σύστημα ψύξης αέρα |
| Ισχύς Κινητήρα | 45 kW × 3 |
| Συνολική Εγκατεστημένη Ισχύς | Περίπου 139 kW |
| Μέθοδος Ελέγχου | Αυτόματος PLC + τηλεχειρισμός |
| Συνολικό Μέγεθος Μηχανήματος | 8300 × 2250 × 2900 mm |
| Συνολικό Βάρος | Περίπου 29 τόνοι |
Η κύρια αξία αυτού του μηχανήματος δεν είναι μόνο η κοπή σιδηροπρίονων, αλλά η προετοιμασία τους για πιο αποδοτική τροφοδοσία φούρνου. Για χαλυβουργεία, η καλύτερη διαστασιολόγηση των σιδηροπρίονων μπορεί να βελτιώσει τον ρυθμό διαχείρισης και να μειώσει τα σημεία συμφόρησης στην προετοιμασία.
Η κατηγορία 630 τόνων είναι κατάλληλη για αγοραστές που χρειάζονται ισχυρότερη δύναμη κοπής από ψαλιδιστές σιδηροπρίονων μεσαίας χρήσης, αλλά δεν θέλουν να μεταβούν αμέσως σε ένα πολύ μεγαλύτερο και πιο ακριβό σύστημα βαριάς χρήσης.
Το άνοιγμα τροφοδοσίας 3700 × 2500 mm διευκολύνει τη φόρτωση μακριών και υπερμεγεθών τμημάτων σιδηροπρίονων, μειώνοντας την ανάγκη για επανατοποθέτηση κατά τη λειτουργία.
Το σύστημα αυτόματου τηλεχειρισμού PLC βοηθά στην απλοποίηση της λειτουργίας, στη βελτίωση της συνέπειας και στη μείωση των επαναλαμβανόμενων χειροκίνητων ενεργειών ελέγχου κατά την καθημερινή εργασία κοπής.
Με ταχύτητα κοπής 3-4 κοπές ανά λεπτό και ικανότητα επεξεργασίας 8-10 τόνων ανά ώρα, αυτό το μηχάνημα καλύπτει τις ανάγκες χαλυβουργείων και επεξεργαστών βαρέων σιδηροπρίονων που απαιτούν αξιόπιστη καθημερινή παραγωγή.
Η πιο ομοιόμορφη έξοδος μεγέθους βοηθά στη βελτίωση της αποδοτικότητας μεταφοράς, αποθήκευσης και μεταγενέστερης τροφοδοσίας φούρνου.
Τα ογκώδη σιδηροπρίονα συχνά απαιτούν επαναλαμβανόμενη χειροκίνητη ρύθμιση. Αυτό το μηχάνημα βοηθά στη μείωση της πολυπλοκότητας διαχείρισης κόβοντας υπερμεγέθη υλικά σε πιο διαχειρίσιμα τμήματα.
Το υδραυλικό σύστημα, ο έλεγχος PLC και η διάταξη ψύξης αέρα υποστηρίζουν σταθερή λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα επεξεργασίας.
Για πολλούς αγοραστές, ένας βιομηχανικός ψαλιδιστής σιδηροπρίονων 630 τόνων προσφέρει ένα πρακτικό μεσαίο σημείο μεταξύ ελαφρύτερων ψαλιδιστών και πολύ μεγαλύτερων γραμμών βαριάς χρήσης.
Το στόμιο εξόδου μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις πρακτικές ανάγκες παραγωγής, βοηθώντας το μηχάνημα να ταιριάζει σε διαφορετικές απαιτήσεις προετοιμασίας σιδηροπρίονων.
Τα υπερμεγέθη σιδηρούχα υλικά φορτώνονται στο στόμιο τροφοδοσίας με γερανογέφυρα ή άλλο κατάλληλο εξοπλισμό φόρτωσης.
Το υδραυλικό σύστημα συγκράτησης σταθεροποιεί το υλικό πριν από την κοπή για να βελτιώσει τη συνέπεια της κοπής.
Το σύστημα κοπής εφαρμόζει ισχυρή δύναμη κοπής για να μειώσει το υλικό σε πιο κατάλληλα μήκη.
Το κομμένο υλικό εκφορτώνεται για αποθήκευση, μεταφορά, περαιτέρω διαλογή ή άμεση προετοιμασία τροφοδοσίας φούρνου.
Κατά την επιλογή αυτού του μοντέλου, οι αγοραστές συνήθως αξιολογούν τα ακόλουθα σημεία:
Ναι. Αυτό το μοντέλο είναι ειδικά κατάλληλο για την προετοιμασία υπερμεγεθών σιδηρούχων υλικών πριν από τη φόρτωση στο φούρνο. Βοηθά στην παραγωγή πιο πρακτικών μηκών σιδηροπρίονων για εργασίες τροφοδοσίας χαλυβουργείου.
Είναι κατάλληλο για τετράγωνο χάλυβα, στρογγυλό χάλυβα, γωνιακό χάλυβα, κανάλι χάλυβα, I-beam, αποκόμματα χαλύβδινων πλακών και μικτά βαριά σιδηρούχα υλικά.
Η ταχύτητα κοπής αναφέρεται στον αριθμό των κοπών που μπορεί να ολοκληρώσει το μηχάνημα ανά λεπτό. Η ικανότητα επεξεργασίας αναφέρεται στην εκτιμώμενη ωριαία παραγωγή σε τόνους. Για αυτό το μοντέλο, η ταχύτητα κοπής είναι 3-4 κοπές/λεπτό και η ικανότητα επεξεργασίας είναι 8-10 t/h.
Ναι. Αυτό το μοντέλο είναι εξοπλισμένο με αυτόματο έλεγχο PLC και τηλεχειρισμό, ο οποίος βοηθά στη βελτίωση της ευκολίας λειτουργίας και της συνέπειας.
Είναι κατάλληλο και για τα δύο, αλλά το ισχυρότερο πλεονέκτημα εφαρμογής του είναι στην προετοιμασία τροφοδοσίας φούρνου χαλυβουργείου και στη διαστασιολόγηση βαρέων σιδηρούχων υλικών.
Ναι. Το μέγεθος του στόμιου εξόδου μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις πρακτικές απαιτήσεις επεξεργασίας.
Παρέχουμε υποστήριξη για την επιλογή εξοπλισμού, την τεχνική επιβεβαίωση, την παρακολούθηση παραγωγής, τον έλεγχο πριν από την παράδοση και την καθοδήγηση εγκατάστασης. Για αγοραστές που χρειάζονται ένα μηχάνημα για τροφοδοσία φούρνου χαλυβουργείου, συνιστούμε επίσης να επιβεβαιώσετε τον κύριο τύπο σιδηροπρίονων, την επιθυμητή παραγωγή και τη μέθοδο φόρτωσης πριν από την τελική διαμόρφωση, ώστε το μηχάνημα να ταιριάζει καλύτερα στις απαιτήσεις παραγωγής σας.
Αν ψάχνετε για έναν βιομηχανικό ψαλιδιστή σιδηροπρίονων 630 τόνων για τροφοδοσία φούρνου χαλυβουργείου, στείλτε μας φωτογραφίες των σιδηροπρίονων σας, μέγεθος υλικού, αναμενόμενη ωριαία παραγωγή και απαιτήσεις εργασίας. Η ομάδα μας μπορεί να προτείνει μια κατάλληλη διαμόρφωση και να σας παρέχει μια πιο ακριβή λύση για την προετοιμασία βαρέων σιδηρούχων υλικών.