| Ονομασία μάρκας: | WANSHIDA |
| Αριθμός μοντέλου: | Q43L-6300 |
| Μούβ: | 1 Σετ |
| τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 50 μέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C, Western Union |
Η μηχανή ψαλιδιού γάντρυ Q43L-6300 είναι μια βαρέως τύπου μηχανή ψαλιδιού γάντρυ σχεδιασμένη για την κοπή μεγάλων όγκων μεταλλικών απορριμμάτων σε μεγέθη έτοιμα για φούρνο. Με συνδυασμένη δύναμη κοπής 640 τόνων (3140 kN ×2 κυλίνδρους), αυτή η μηχανή είναι κατάλληλη για απαιτητικά περιβάλλοντα ανακύκλωσης όπου απαιτείται συνεχής λειτουργία και υψηλή ικανότητα κοπής.
Εξοπλισμένη με αυτόματο σύστημα ελέγχου PLC, τροφοδοσία με αλυσομεταφορέα και υδραυλικό σύστημα υψηλής πίεσης, αυτό το ψαλίδι γάντρυ εξασφαλίζει σταθερή, επαναλαμβανόμενη απόδοση κοπής για επεξεργασία απορριμμάτων σε βιομηχανική κλίμακα.
Αυτή η μηχανή ψαλιδιού γάντρυ χρησιμοποιείται ευρέως σε:
Μπορεί να επεξεργαστεί αποτελεσματικά στρογγυλό χάλυβα, τετράγωνο χάλυβα και παχιές χαλύβδινες πλάκες.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | Q43L-6300 |
| Δύναμη Κοπής | 640 Τόνοι |
| Κύλινδρος Κοπής | YG400/280-1020 (2 τεμ.) |
| Διαδρομή | 880 mm |
| Δύναμη συγκράτησης | 950 kN ×2 |
| Δύναμη πλευρικής ώθησης | 785 kN |
| Μέγεθος θαλάμου φόρτωσης | 7000 × 1800 × 900 mm |
| Μήκος λεπίδας | 1800 mm |
| Μήκος κοπής | 200–600 mm (ρυθμιζόμενο) |
| Συχνότητα κοπής | 2–3 φορές/λεπτό |
| Υδραυλική πίεση | 20–25 MPa |
| Ισχύς κινητήρα | 154 kW |
| Ποσότητα κινητήρων | 5 σετ (45 kW το καθένα) |
| Αντλία | A7V160LV1RPFOO |
| Ψύξη | Υδραυλικό σύστημα (στάνταρ) |
| Μέγεθος μηχανής | 12900 × 9000 × 4800 mm |
| Βάρος | 62 Τόνοι |
| Τύπος | Χωρητικότητα | Δύναμη | Εφαρμογή | Αυτοματισμός |
|---|---|---|---|---|
| Ψαλίδι Γάντρυ | 15–20 T/H | 630–1000T | Βαρέα απορρίμματα | PLC |
| Ψαλίδι Γκιλοτίνας | 10–15 T/H | 500–800T | Κοπή πλάκας | PLC |
| Ψαλίδι Κοντέινερ | 4–6 T/H | 400T | Μεσαία απορρίμματα | Χειροκίνητο/PLC |
Ε1: Τι υλικά μπορεί να επεξεργαστεί αυτή η μηχανή ψαλιδιού γάντρυ;
A: Είναι κατάλληλη για χαλύβδινα απορρίμματα όπως στρογγυλό χάλυβα (Ø125mm), τετράγωνο χάλυβα (120×120mm) και πλάκες πάχους έως 60mm.
Ε2: Ποια είναι η συχνότητα κοπής;
A: Η συχνότητα κοπής είναι 2–3 κύκλοι ανά λεπτό, ανάλογα με τις συνθήκες του υλικού.
Ε3: Είναι αυτή η μηχανή κατάλληλη για συνεχή βιομηχανική χρήση;
A: Ναι, είναι σχεδιασμένη για βαρέως τύπου, μακροχρόνια λειτουργία σε μεγάλες μονάδες ανακύκλωσης.
Χρειάζεστε μια μηχανή ψαλιδιού γάντρυ υψηλής χωρητικότητας για τον χώρο απορριμμάτων χάλυβα σας; Επικοινωνήστε μαζί μας τώρα για σχεδιασμό διάταξης, ανάλυση απόδοσης επένδυσης (ROI) και προσφορά.