Όταν ένα ναυπηγείο φορτώνει αργά ή πλοία ακανόνιστου μεγέθους, τα φορτηγά κάνουν ουρά και τα χρονοδιαγράμματα γλιστράνε.Το αποτέλεσμα είναι υψηλότερο κόστος μεταφοράς ανά τόνο και χαμηλότερη ημερήσια απόδοσηΓια το λόγο αυτό, πολλοί φορείς εκμετάλλευσης θεωρούν την κοπή ως εργαλείο εφοδιασμού: τα τυποποιημένα μεγέθη κοπής συσσωρεύονται καλύτερα, το φορτίο είναι πιο σφιχτό και μειώνουν τα κενά στα εξαγωγικά φορτηγά και εμπορευματοκιβώτια.Επομένως, οι προοπτικές της αγοράς υποστηρίζουνΔιαμόρφωση μεγέθους για δοχείαχρησιμοποιώντας οριζόντια κοπή υψηλού ρυθμού.
Αυτός ο πελάτης επικεντρώθηκε στη βελτίωση της αποδοτικότητας της εξόδου:
Η Jiangsu Wanshida Hydraulic Machinery Co., Ltd.προμηθεύονται1 σύνολο Q43W-6300A οριζόντια συσκευή για το σχίσιμο των μεταλλικών υπολειμμάτωνΜε στόμα τροφοδοσίας 3700×2500 mm και λεπίδα 1500 mm, η κοπής υποστηρίζει πρακτικό φορτίο και σταθερή ισχύ κοπής.Ο ρυθμός τερματισμού 3°/min και η χωρητικότητα 8°10 τ/ώρα παρέχουν μια βασική γραμμή ευκολίας αποστολής για την καθημερινή λειτουργία, υποστηριζόμενη από αυτόματο PLC + τηλεχειριστήριο.
| Άρθρο | Προδιαγραφή (Q43W-6300A) |
|---|---|
| Προϊόν | Q43W-6300A Σκουπίδια μεταλλικών απορριμμάτων για δοχεία |
| Δύναμη κοπής | 2890×2 kN (κατηγορία 640 τόνων), 2 κυλίνδρες κοπής |
| Κύλινδρο επιτάχυνσης | 512 kN, 1 pc |
| Κρατήστε τη φιάλη | 1153 kN (118 τόνους), 1 pc |
| Ο στόμα σίτισης (L × W) | 3700 × 2500 mm |
| Βύση εξόδου (W × H) | 1500 × 400 mm |
| Μέγεθος λεπίδας | 1500 χιλιοστά |
| Ταχύτητα κοπής | 3·4 φορές/min |
| Δυναμικότητα | 8·10 τόνους/ώρα |
| Υδραυλική ψύξη πετρελαίου | Σύστημα ψύξης αέρα |
| Πίεση συστήματος | 220,0 MPa (μέγιστο 25,5 MPa) |
| Μηχανές | Y225M-4, 45 kW, 1480 στροφές/δευτερόλεπτο, 3 σύνολα |
| Αντλίες | Α7V160LV1RPFOO, 160 ml/r, 35 MPa, 3 σύνολα |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 380V / 50Hz (προσαρμοσμένο) |
| Συνολική ισχύς | Περίπου 139 kW |
| Μέθοδος ελέγχου | Αυτόματος PLC + τηλεχειριστή (Siemens) |
| Συνολικό μέγεθος (L × W × H) | 8300 × 2250 × 2900 mm |
| Συνολικό βάρος | Περίπου 29 τόνους |
| Τυπικό απορρίμματα | Διάμετρος 120×120· Γωνία 200×200×20 (3 τεμάχια) · Στρογγυλή Φ130· I-beam 500×162×16· Πλάκα 40×1000· Διάδρομος 400×104×14.5 (2 τεμάχια) |
Ο πελάτης ανέφερε ομαλότερη φόρτωση και λιγότερες καθυστερήσεις της τελευταίας στιγμής.Το πρόγραμμα αποστολής βελτιώθηκε επειδή το ναυπηγείο μπορούσε να βασίζεται σε ένα σταθερό ρυθμό μεγέθους.
Για τα ναυπηγεία πρώτης μεταφοράς,Τρίχωμα απορριμμάτων δοχείωνβελτιώνει την αξιοποίηση των φορτηγών με την παραγωγή σταθερών, φορτώσιμων μεγεθών κοπής σε προβλέψιμο καθημερινό ρυθμό.
Ε1: Τι καθιστά την έξοδο "έτοιμη για εμπορευματοκιβώτιο";
Συνεπείς μήκοι, σταθερές στοίβες και λιγότερα υπερμεγέθη κομμάτια που διακόπτουν το φορτίο.
Ε2: Πώς εκτιμάτε αν το 810 τ/ώρα ανταποκρίνεται στις ανάγκες σας;
Συγκρίνετε με τον ημερήσιο όγκο εισόδου και τη μέθοδο τροφοδοσίας σας· η χωρητικότητα εξαρτάται από το μείγμα απορριμμάτων.
Ε3: Είναι σημαντική η τηλεχειριστική λειτουργία;
Το τηλεχειριστήριο συμβάλλει στη μείωση της μεταβλητότητας του χειριστή και βελτιώνει την ασφάλεια γύρω από τη ζώνη κοπής.
ΚΤΑ:Στείλτε το μέγεθος κοπής και τη μέθοδο φόρτωσης.
Όταν ένα ναυπηγείο φορτώνει αργά ή πλοία ακανόνιστου μεγέθους, τα φορτηγά κάνουν ουρά και τα χρονοδιαγράμματα γλιστράνε.Το αποτέλεσμα είναι υψηλότερο κόστος μεταφοράς ανά τόνο και χαμηλότερη ημερήσια απόδοσηΓια το λόγο αυτό, πολλοί φορείς εκμετάλλευσης θεωρούν την κοπή ως εργαλείο εφοδιασμού: τα τυποποιημένα μεγέθη κοπής συσσωρεύονται καλύτερα, το φορτίο είναι πιο σφιχτό και μειώνουν τα κενά στα εξαγωγικά φορτηγά και εμπορευματοκιβώτια.Επομένως, οι προοπτικές της αγοράς υποστηρίζουνΔιαμόρφωση μεγέθους για δοχείαχρησιμοποιώντας οριζόντια κοπή υψηλού ρυθμού.
Αυτός ο πελάτης επικεντρώθηκε στη βελτίωση της αποδοτικότητας της εξόδου:
Η Jiangsu Wanshida Hydraulic Machinery Co., Ltd.προμηθεύονται1 σύνολο Q43W-6300A οριζόντια συσκευή για το σχίσιμο των μεταλλικών υπολειμμάτωνΜε στόμα τροφοδοσίας 3700×2500 mm και λεπίδα 1500 mm, η κοπής υποστηρίζει πρακτικό φορτίο και σταθερή ισχύ κοπής.Ο ρυθμός τερματισμού 3°/min και η χωρητικότητα 8°10 τ/ώρα παρέχουν μια βασική γραμμή ευκολίας αποστολής για την καθημερινή λειτουργία, υποστηριζόμενη από αυτόματο PLC + τηλεχειριστήριο.
| Άρθρο | Προδιαγραφή (Q43W-6300A) |
|---|---|
| Προϊόν | Q43W-6300A Σκουπίδια μεταλλικών απορριμμάτων για δοχεία |
| Δύναμη κοπής | 2890×2 kN (κατηγορία 640 τόνων), 2 κυλίνδρες κοπής |
| Κύλινδρο επιτάχυνσης | 512 kN, 1 pc |
| Κρατήστε τη φιάλη | 1153 kN (118 τόνους), 1 pc |
| Ο στόμα σίτισης (L × W) | 3700 × 2500 mm |
| Βύση εξόδου (W × H) | 1500 × 400 mm |
| Μέγεθος λεπίδας | 1500 χιλιοστά |
| Ταχύτητα κοπής | 3·4 φορές/min |
| Δυναμικότητα | 8·10 τόνους/ώρα |
| Υδραυλική ψύξη πετρελαίου | Σύστημα ψύξης αέρα |
| Πίεση συστήματος | 220,0 MPa (μέγιστο 25,5 MPa) |
| Μηχανές | Y225M-4, 45 kW, 1480 στροφές/δευτερόλεπτο, 3 σύνολα |
| Αντλίες | Α7V160LV1RPFOO, 160 ml/r, 35 MPa, 3 σύνολα |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 380V / 50Hz (προσαρμοσμένο) |
| Συνολική ισχύς | Περίπου 139 kW |
| Μέθοδος ελέγχου | Αυτόματος PLC + τηλεχειριστή (Siemens) |
| Συνολικό μέγεθος (L × W × H) | 8300 × 2250 × 2900 mm |
| Συνολικό βάρος | Περίπου 29 τόνους |
| Τυπικό απορρίμματα | Διάμετρος 120×120· Γωνία 200×200×20 (3 τεμάχια) · Στρογγυλή Φ130· I-beam 500×162×16· Πλάκα 40×1000· Διάδρομος 400×104×14.5 (2 τεμάχια) |
Ο πελάτης ανέφερε ομαλότερη φόρτωση και λιγότερες καθυστερήσεις της τελευταίας στιγμής.Το πρόγραμμα αποστολής βελτιώθηκε επειδή το ναυπηγείο μπορούσε να βασίζεται σε ένα σταθερό ρυθμό μεγέθους.
Για τα ναυπηγεία πρώτης μεταφοράς,Τρίχωμα απορριμμάτων δοχείωνβελτιώνει την αξιοποίηση των φορτηγών με την παραγωγή σταθερών, φορτώσιμων μεγεθών κοπής σε προβλέψιμο καθημερινό ρυθμό.
Ε1: Τι καθιστά την έξοδο "έτοιμη για εμπορευματοκιβώτιο";
Συνεπείς μήκοι, σταθερές στοίβες και λιγότερα υπερμεγέθη κομμάτια που διακόπτουν το φορτίο.
Ε2: Πώς εκτιμάτε αν το 810 τ/ώρα ανταποκρίνεται στις ανάγκες σας;
Συγκρίνετε με τον ημερήσιο όγκο εισόδου και τη μέθοδο τροφοδοσίας σας· η χωρητικότητα εξαρτάται από το μείγμα απορριμμάτων.
Ε3: Είναι σημαντική η τηλεχειριστική λειτουργία;
Το τηλεχειριστήριο συμβάλλει στη μείωση της μεταβλητότητας του χειριστή και βελτιώνει την ασφάλεια γύρω από τη ζώνη κοπής.
ΚΤΑ:Στείλτε το μέγεθος κοπής και τη μέθοδο φόρτωσης.